poniedziałek, maja 14, 2012

18.05 @ Pauza Krakow "PERMANENT PUBLIC MINIMAL 6 & Matteq B-Day"

PERMANENT PUBLIC MINIMAL 6 & Matteq B-Day

Już po raz 6ty zapraszamy na cykl Permanent Public Minimal, gdzie panowie z 3M oraz ich goście zabiorą Was w dźwiękową podróż. Tym razem spora dawka londyńskiego i berlińskiego grania. Świętować też będziemy 32 wiosny Matteq’a.

Zagrają:
Huges2227 [microwave.fm / London]
Zamulan [microwave.fm / Toruń]
Philipp Kosel [Different Wave / Warszawa]
Uno [Pantone Facts / Krk]
Obsidion [Krk]
3M [Matteq / Matik Automatik / Matt Resort]Huges2227 to kolekcjoner czarnych krążków mieszkający na co dzień we wschodnim Londynie. Jego korzenie muzyczne to scena HC/Punk i fascynacja zespołami takimi jak Sonic Youth czy Fugazi. Elektronika pojawiła się wraz z muzyką Dub i Jungle oraz pierwszymi imprezami D’n’B w Krakowskich klubach. Czynnie udzielał się także jako „winamp dj” w klubie „Mute”. Po przeprowadzce na wyspy wspiera kolektyw organizujący cykliczna imprezę „Momentum” w Leeds na której grają tuzy DnB. Obecnie dyżurny dj w radiu Microwave.fm z autorska audycją „Extendet Play Sessions”. W jego setach usłyszeć można muzykę artystów z pogranicza house i bass, jak Kassem Mosse, Madteo, Schackleton czy Joy Orbison.
http://www.mixcloud.com/huges2227


Zamulan zaprzedała swoją duszę diabłu, w zamian za chwilę flirtu z muzyką. Nieskromnie uważa, że czerpie inspiracje z subtelnego duchowego kontaktu ze swoimi poprzednimi wcieleniami (obrazy z życia w plemieniu zulu etc.), osiągniętego w stanie medytacji. Obecne zainteresowania ograniczają się do eksplorowania świata nowości elektronicznych, zwłaszcza techno, techdubu, minimalu, deep house'u. Wcześniej z mniejszym lub większym napuszeniem, zasłuchiwała się w m.in. progressive rocku, psych-folku, industrialu, post-rocku, post-punku, avant-rocku i awangardzie eksperymentalnego jazzu.
http://www.mixcloud.com/hubba_queen


Philipp Kosel - na co dzień miłośnik analogowego brzmienia, mający słabość do klasycznych, syntezatorowych dźwięków i winylowych płyt. Współprowadzący cykl autorskich audycji radiowych pod szyldem Different Wave Show, w których razem z Rafałem Tromczyńskim, narkotyzuje słuchaczy elektronicznym dorobkiem muzyki. Pracuje nad własnymi elektronicznymi projektami, w których wychwycić możemy zamiłowanie do klasycznych brzmień sceny Detroit, czy Chicago.
Jego sety mogliśmy już usłyszeć w wielu klubach w całym kraju. Sam, nie potrafi jednoznacznie określić muzyki, którą prezentuje w swoich mixach, ponieważ, jak twierdzi, nie zamyka się na żaden z jej gatunków, czy nurtów. Oscyluje pomiędzy nimi, tworząc w tym wszystkim niepowtarzalny styl i groove, z którego jest już znany szerszemu gronu. Warto też wspomnieć, że jest wyznawca starej szkoły grania, według której wciąż miksuje z winylowych krążków i zabiera ze sobą do klubów pękającą w szwach, ciężką torbę wypchaną po brzegi woskiem, który wielokrotnie widział już tłum ludzi w euforii i ekstazie.
www.soundcloud.com/philippkosel


Uno uwielbia dzielić się swoimi inspiracjami z ludźmi którzy chcą ich skosztować.
Uważa, że to od kiedy, z kim i gdzie do tej pory grał nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
http://soundcloud.com/unopl


Obsydian to skała ze szkliwa wulkanicznego, ale w tym przypadku z całą pewnością można powiedzieć, że Obsidian to człowiek zbudowany z tony dźwięków, masy elektroniki i kilogramów dobrego feelingu. Za gramofonami od 2004 roku. Początkowo jego upodobania muzyczne oscylowały wokół takich gatunków jak progressive/tech-house, które z czasem wyewoluowały podążając w kierunku brytyjskiej sceny techno. Od 2006 roku regularnie gra w klubach południowej Polski. Równolegle z przebiegiem klubowej historii budowała się jego tożsamość muzyczna która była wynikiem eksperymentowania z różnorakimi gatunkami muzycznymi, dając w efekcie eklektyczne podejście do form muzycznych. Owocem tego jest jego nowy projekt skupiający się wokół nowej fali muzyki basowej.


WSTĘP WOLNY!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.