czwartek, sierpnia 27, 2009

2562 - Aerial [2008, cd, tectonic]


Released: 28 May 2008
Label: Tectonic
Cat #: TECCD004
Genre: Electronic
Style: Dub, Techno, Dubstep
Bitrate: VBR ~224kbps


Tracklist:
1.
Redux
2.
Morvern
3.
Moog Dub
4.
Channel Two
5.
Techno Dread
6.
Basin Dub
7.
Greyscale
8.
Enforcers
9.
Kameleon
10.
The Timesnote: w rankingu płyt 2008 uplasowała się w mojej pierwszej siódemce w kategorii "ŚMIERĆ W BUTACH ZALICZONA, [niepodważalny przekult, wzorzec]", pod koniec ubiełego roku pisałam o niej tak:
Zaskoczył mnie tą swoją płytką i skusił do napisania niniejszej klasyfikacji, kosmiczny debiut.
Wciskasz 'play' i zasiadasz na wielkiej, miękkiej kanapie, czujesz snujący się, manipulujący Twymi myślami bas, który rozdyma wszystkie przedmioty w pokoju wprowadzając fluktuacje oscylujące w przedziale ~110-150% w swojej ponadnormatywnie zwiększonej objętości.
Powrót do korzeni, najprzyjemniejsze, analogowe sample roku, energia i świetne flow. #1 Redux to trak w duchu klasyki dctrax, yummy. #2 Morvern stanowi esencję dziadowskiego pędu. #3 Moog dub zawoalowany basik snuje opowieści, by poderwać się w #4, 5# zaczyna wariować, na zmianę rozciągać się i zagęszczać, 2:44, solo na basach! #6 Basin Dub - 0:55 - jeb! - przemaglowany odbiorca zostaje wyrzucony metr poza swoje cztery ściany. Całość wieńczy przepotężny Kameleon i czilałtowy [stary grzyb na miarę plam od Roda Modella] The Times. Każdy kawałek zasługuje na osobny akapit, niektóre z nich miażdżą nie pozostawiając złudzeń. Krążek zdążył przewinąć się kilkadziesiąt razy przez moje uszy, warunki nie robią mu żadnej różnicy, pełna kontemplacja czy raczej luźniejszy klimacik, w autobusie czy na rowerze - ZAWSZE wbija w siodełko. Debiut latającego Holendra i zarazem nowomuzyczny debiut roku. Śmierć w butach dla fana dctrax i starego bc/cr-owca, dubstep dla analogowych dziadów prychających na nowowiejską modę skreamizmu. Zalecany dobry subwoofer.

jeb.

if you like it, support the artist and buy this music here.

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.