czwartek, marca 10, 2011

rescued: Mike Dehnert - Framework [2011, delsin]


2 x lp / 2 x cd, album
march 2011
lbl: Delsin
#: 86dsr
dub techno, techno, minimal

[ Track List 2xLP ]
a1. Mike Dehnert - Intro
a2. Mike Dehnert - Infix
a3. Mike Dehnert - Framework
b1. Mike Dehnert - Palindrom
c1. Mike Dehnert - Klartext
c2. Mike Dehnert - Teilfolge
d1. Mike Dehnert - Kontextfrei
d2. Mike Dehnert - Beatmatching
d3. Mike Dehnert - Outro

[ Track List 1xCD ]
1. Mike Dehnert - Intro
2. Mike Dehnert - Infix
3. Mike Dehnert - Framework
4. Mike Dehnert - Palindrom
5. Mike Dehnert - Quattro
6. Mike Dehnert - Klartext
7. Mike Dehnert - Teilfolge
8. Mike Dehnert - Inversion
9. Mike Dehnert - Kontextfrei
10. Mike Dehnert - Beatmatching
11. Mike Dehnert - Outro


note: oceniając przez pryzmat debiutanckiej dla Delsina epki Dehnerta "Before Framework" pełnoprawny długograj "Framework" jest dla mnie nie lada zaskoczeniem, jak najbardziej in plus. Właściciel bardzo charakterystycznego, topornie ociosanego, zwalistego soundu, którym łatwo było się zauroczyć, a któremu na dłuższą metę zdarzało się nieziemsko męczyć dorobił się kilku świetnych epek i albumów, swego czasu skusił się nawet na eksperymenty, zahaczające o skrajny minimalizm w stylu SND, skleił też paczkę brzmień około-dubstepowych jako MD (słuchaliście MD2.3?), potem epkę 'dico' hajpowaną przez RA (to wtedy dehnert wystawił główkę?) czy chociażby kilka na twardo ciosanych sztosów (dico, umluft, gleichlaut), którym daleko do przydarzających się tu i ówdzie w dorobku Niemca produkcji z flow ograniczającym się do użycia zreverbowanego hata w środku utworu, do produkcji w duchu radykalnej poruty poza czasem i przestrzenią rodem z Berghain.
Dobrym krokiem było zwerbowanie się do holenderskiego labelu Delsin, Fachwerk zamienił się w dumne, 'zangielszczone' Framework, będące konsekwentną kontynuacją rodzimych tradycji (wide poruta w Berghain), poszerzoną o rozwiązania urozmaicające aranżacje, różnicujące materiał zawarty na albumie i łagodzące masywny berliński vibe, który u Dehnerta niebezpiecznie tańczy na granicy przerysowania, jak gdyby zapowiadając niesmaczny żart o Heldze. A im dalej w album wlazł tym ciekawiej. Nie słuchajcie za często! enjoy!

Drawing from a dusty, dirty toolbox of sounds, the echo-y, cavernous chambers and dusky warehouse aesthetics of Dehnert’s moody music betrays the purity and simplicity of his arrangements. Although his records are undeniably functional, at the same time, they are neither nondescript nor forgettable: somehow, through masterful sound designs and an accomplished knack for blending real tension and atmosphere with his obvious Basic Channel and Berghain influences, Mike Dehnert manages to lock you into whatever mood takes his fancy with apparent ease.
Delsin

preview / info on official site

track 'Palindrom' is available on soundcloud:
Mike Dehnert - Palindrom by Delsin Records

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.